EnglishFrenchGermanLithuanianRussianUkrainian

Українців доводять до стану оскаженілості… дарма!

Marusya Zvirobiy
Олена Ладнюк, ГЕНПЛАН
Бюджет минулого року був бюджетом виживання. Бюджет наступного, схоже, буде бюджетом вимирання. Ми вирішили поцікавитись думкою громадян про те, як їм доводиться з цим справлятися, на чому економити, а також у чому, на їх погляд, причина економічної кризи в Україні.
Маруся Звіробій, командир добровольчого батальйону «Марусині Ведмеді» у складі 79-ї бригади ВДВ ЗСУ:
«Бюджет минулого року був ризиком бунтів, а бюджет наступного буде ризиком розстрілів бюджетотворців. Причина економічної кризи в тому, що йде війна. Ще одна причина в тому, що в нашому омуті корупційної влади крадуть всі, кому не лінь, від самого верху аж до новообраних майданівців. Нема ж контролю. Люди ніби паралізовані, втомлюються не лише воювати, а навіть дивитися по телевізору риторичні монологи прем’єр-міністра і взагалі брати якусь участь у контролі влади.
Лише широкі маси незадоволених зможуть впливати на стан речей в країні, більше ніяк. Тут не вийде знайти винного, винен кожен, хто мовчить і кожен, хто втомився та зарив голову в пісок. Дякувати волонтерам юристам, що зараз непогано підстраховують тилове суспільство, та намагаються боротися там, де опору політико-бізнесмени навіть не очікують. Часи такі, що дозволяють обібрати Україну, як липку, і невідомо чи хтось буде коли-небудь наказаний, чи просто втече звідси, або за його злочини просто забудуть.
Економлю найбільше на одягу. Фрі-ланс бізнес з графічного дизайну дозволяє не виходити за рамки онлайн простору і мені пощастило, що в силу волонтерської роботи у військовому напрямку, можу собі дозволити вже другий рік не вилазити з камуфляжу, це дуже економно. На дівчачій поличці для взуття в нас стоять лише берці… романтика нашого часу. Мій підприємницький прибуток йде повністю на продукти та оплату житла, часто ще й на наші поїздки до бійців на схід, якщо треба везти допомогу, а на дорогу не вистачає. Доводиться більше працювати, менше приділяти увагу волонтерству, що погано впливає на підтримку армії. Ця біда стосується зараз усіх волонтерів і це, у свою чергу, вплине на розтин України на шматки.
Ця держава вистоїть тільки завдяки народу. Наша армія встає з колін, але на цій війні вона не впорається без підтримки населення. У нас зима попереду, а хлопцями армія не буде так опікуватися, як це роблять наші дівчата та хлопці в тилу, надсилаючи ліки, термоковдри, тушонку, цигарки, зубні пасти, вологі серветки та багато іншого, що потрібно у важкому солдатському побуті, того всього армія не надасть. Хлопці живуть на морозі у бліндажах, тил обкрадається аж дим іде, загалом ситуація стала досить критичною. І особливо це відчується, якщо почнуться наступи російських військ і до домівок поїдуть труни.
Українців доводять до стану оскаженілості… дарма!»

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>