EnglishFrenchGermanLithuanianRussianUkrainian

Президенту України, пану Петру Порошенко.

Президенту України,
пану Петру Порошенко.
Голова Ради Спілки українців у Португалії,
Павло Садоха
***
Пане Президенте України!
З великим болем учасники численних Євромайданів у Португалії сприйняли загибель у “мукачівський” трагедії 11 липня, молодого українця – Руслана Ігнатоля, що проживав серед нас, якого знали і поважали як його українські, так і португальські друзі. Людину врівноважену, життєрадісну і самодостатню.
Маючи впорядковане життя у стабільній європейській країні, тим не менше, він добровільно повернувся в Україну, щоб захищати її цілісність від ворогів.
Зробив він це без пафосу. Зі слів його близьких – “Україною він жив завжди”. Так його виховали батьки. Але, він не був радикалом чи “вічним бунтарем”, як, постійно українських патріотів стараються показувати зовнішні вороги та захисники корупції в Україні. Знайомі характеризували його як людину, що вміла цінувати життя і любити ближніх.
Напередодні свого повернення ми мали з ним розмову. Він не мав мети вступати до конкретного Добровольчого батальйону і радився, до кого йому звернутися в Україні, щоб ефективніше послужитися Батьківщині у скрутний для неї час. Ми надали йому різні контакти тих, кому ми вже довший час збираємо кошти і матеріальні речі як волонтерську допомогу і хто довів конкретними справами, що використовує цю допомогу на захист України.
Чому саме він вступив до Добровольчого українського корпусу Правого сектору. Напевне, це питання його вибору, переконань, чи інших обставин. Але, ми переконані, що молода людина, яка добровільно і свідомо залишила стабільне життя у країні за тисячі кілометрів від війни і поїхала захищати країну, де народилася, наражаючи себе на смертельну небезпеку, не могла стати учасником терористичних угрупувань чи кримінальних розбірок.
Без суду і об’єктивного та відкритого розслідування “мукачівської” трагедії назвати Руслана Ігнатоля – бандитом та терористом, який, на наше переконання, поїхавши в Україну добровольцем, вчинив геройський вчинок гідний поваги та наслідування, є образою та крайньою неповагою не тільки до Євромайдану в Португалії, що послідовно і безперервно підтримував волю українського народу з самого початку “Революції Гідності”, але і до волонтерського руху за кордоном в цілому.
Тому, як активні учасники захисту цілісності та незалежності України, як громадяни України, вимагаємо відкритого розслідування і наступного судового процесу у справі “мукачівської” трагедії, що сталася 11 липня 2015 року та припинення стану речей, коли в Україні цілі міста знають, що окремі представники влади мають відношення до кримінального світу та корупційних процесів, але органи правопорядку, як показують останні події, в першу чергу, переслідують тих, хто звертає їм на це увагу!
Слава Героям України!

 

11742873_1466814876969642_1924094036942489075_n

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>